Danfoss nieustannie zaskakuje nowymi rozwiązaniami – teraz ogłosił rozszerzenie swojej oferty elektronicznych zaworów rozprężnych ETS wykorzystywanych zarówno w układach klimatyzacji precyzyjnej, agregatach chłodniczych, jak i pompach ciepła. Czego można spodziewać się po udoskonalonym typoszeregu ETS 8M? Bez wątpienia większej efektywności oraz niezawodnego działania – i to przy niskich kosztach!
Charakterystyka elektronicznych zaworów rozprężnych ETS 8M
Nowe rozwiązania prezentowane przez firmę Danfoss dają producentom przede wszystkim szersze możliwości, proponując dodatkowe opcje z zakresu elektronicznych zaworów rozprężnych o małej wydajności. Zawory ETS 8M są dostępne w czterech wielkościach, charakteryzują się wydajnością od 62 do 114 kW, a przy tym wyróżniają się wysoką maksymalną roboczą różnicą ciśnienia (przy przepływie czynnika w obu kierunkach), co wpływa na znaczne obniżenie kosztów budowy układu z wyłącznie jednym dwukierunkowym zaworem. Typoszereg elektronicznych zaworów rozprężnych ETS 8M gwarantuje wysoką jakość pracy, precyzję i doskonałą efektywność, przez co jest pożądany zwłaszcza w instalacjach, w których kluczowe znaczenie ma całodobowe utrzymanie zadanej temperatury.
Nowe zawory ETS 8M cechuje:
- niski stopień otwarcia,
- stabilna regulacja natężenie przepływu,
- wysoka maksymalna robocza różnica ciśnień po obu stronach zaworu (w przepływie normalnym oraz odwrotnym),
- zgodność pod względem elektrycznym z istniejącymi sterownikami 12V,
- charakterystyka regulacji przepływu typu L – dla modułowych agregatów chłodniczych oraz S – dla pomp ciepła dedykowanych do pracy w niskiej temperaturze.
Jakie czynniki chłodnicze dla zaworów ETS 8M?
Danfoss dzięki zdobywanej przez lata wiedzy i doświadczeniu okazuje się nieocenionym wsparciem w procesie przechodzenia na czynniki chłodnicze o niskim wskaźniku GWP. W związku z tym typoszereg elektronicznych zaworów rozprężnych ETS 8M doskonale nadaje się do R454B i R32, a także może współpracować z wieloma urządzeniami dostosowanymi zarówno do tych czynników chłodniczych, jak i innych substancji o niskim GWP.
Praca nad zaworami ETS 8M – nowe perspektywy
Już zawory ETS 5M cechowała wysoka jakość i efektywność pracy w urządzeniach o zwartej konstrukcji. W procesie tworzenia typoszeregu ETS 8M głównym celem było przede wszystkim zbudowanie takiego zaworu, który wiązałby się z wieloma korzyściami dla projektantów układów oraz dla użytkownika. Jak się okazuje, elektroniczne zawory rozprężne ETS 8M skutecznie wypełniają lukę wydajności pomiędzy mniejszym modelem ETS 5M a szybko zamykającym się ETS Colibri.